Γ.Σ. ΔΡΑΜΑΣ – ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ 1-3

Στις λεπτομέρειες έχασε η δραμινή ομάδα

Την ήττα γνώρισε το Σάββατο στο δημοτικό κλειστό γυμναστήριο Δράμας ο Γυμναστικός σύλλογος. Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Α2 γυναικών στο βόλεϊ, η δραμινή ομάδα ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με 1-3 από τη Νέα Γενιά Θεσσαλονίκης και έμεινε χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα. Ο Γ. Σ. ξεκίνησε καλά το ματς και προηγήθηκε 5-1 στο πρώτο σετ, με τον αντίπαλο να επιβάλλει τον ρυθμό του στη συνέχεια και να το κερδίζει τελικά με 20-25.Καλή εμφάνιση από την ομάδα μας στο 2ο σετ και επικράτηση με 25-22. Στο 3ο σετ ο Γυμναστικός παρότι προηγήθηκε 15-11, δεν τα κατάφερε και ο αντίπαλος με ανατροπή έφτασε στην επικράτηση και το 1-2. Παρόμοια εξέλιξη και στο 4ο σετ, με τον Γυμναστικό να προηγείται 14-12, αλλά τελικά να χάνει το σετ και τον αγώνα. Επόμενο παιχνίδι για τη δραμινή ομάδα, στις 7/1/2012 με αντίπαλο τον Επίκουρο στη Θεσσαλονίκη.

Πιο αναλυτικά τα σετ του αγώνα: 20-25, 25-22, 21-25, 19-25.

Η σύνθεση της δραμινής ομάδας:

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ: Λαμπροπούλου, Κωστάμη, Μπογατίνη, Σολάκη, Ομηρίδου, Γκαγκαδάκη, Μαυροπούλου(λίμπερο), Καμπάνταη, Κωστή, Βογιατζή Ειρήνη, Γρηγοριάδου, Καραγιαννίδου.