ΕΡΜΗΣ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΡΗΣ Θ. 1-3 στο γυναικείο βόλεϊ

5η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Α2 γυναικών στο βόλεϊ και ο Ερμής Δράμας γνώρισε δυστυχώς μια ακόμη ήττα.Η δραμινή ομάδα που είναι ουραγός στη βαθμολογία με μόλις 1 βαθμό, έχασε στο Κραχτίδη με 1-3 σετ από τον 3ο της βαθμολογίας και πιο έμπειρο Άρη Θεσσαλονίκης.Για ένα ακόμη ματς πάντως η ομάδα μας ήταν ανταγωνιστική, όπως και στην Σταυρούπολη την προηγούμενη εβδομάδα και έχασε βαθμό ή βαθμούς από την απειρία της στις λεπτομέρειες.Ο Άρης καλύτερος πήρε τα δύο πρώτα σετ του αγώνα και σχετικά εύκολα.Οι 3 αλλαγές του Τάκη Αβερκιάδη όμως με την είσοδο Αθανασιάδου – Καρατισίδου και Πετροπούλου, βελτίωσαν αισθητά την εικόνα της ομάδας μας, που πήρε άνετα το 3ο σετ μειώνοντας σε 1-2.

Μεγάλη αδικία από την διαιτησία

Στο 4ο σετ έγινε μεγάλη μάχη και δυστυχώς χάθηκε από ένα σοβαρό λάθος των διαιτητών.Με το σκορ στο 22-23, παίκτρια του Άρη βρήκε καθαρά το θιλέ, οι διαιτητές δεν το έδωσαν και αυτό είχε ως αποτέλεσμα στην εξέλιξη της φάσης να γίνει το 22-24.Εκνευρισμένος ο προπονητής του Ερμή Τάκης Αβερκιάδης πέταξε την μπάλα προς την εστία του χάντμπολ, με αποτέλεσμα να του δοθεί κίτρινη κάρτα που στο βόλεϊ σημαίνει πόντος για τον αντίπαλο και να τελειώσει εκεί το ματς με σκορ 22-25 και 1-3 σετ.

Τα στοιχεία του αγώνα

Να αναφέρουμε ότι διαιτητές του αγώνα ήταν οι: Κωστούλας – Σαμσαρής.

Πιο αναλυτικά τα σετ του αγώνα: 21-25, 14-25, 25-17, 22-25.

Η σύνθεση της δραμινής ομάδας:

ΕΡΜΗΣ ΔΡΑΜΑΣ(Τάκης Αβερκιάδης): Παντελίδου, Παπαλεξίου, Τυχάλα, Μάρκου, Μοσχούρη, Τερτλίδου, Χατζηελευθερίου(λίμπερο), Αθανασιάδου, Καρατισίδου, Πετροπούλου, Παρλόγλου, Φωτεινόζογλου.

Την επόμενη αγωνιστική ο Ερμής δίνει ένα καθοριστικό εκτός έδρας παιχνίδι στα Γιάννενα με την τοπική ομάδα ΦΕΙ στις 18:00, το Σάββατο 17/12.