ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ – ΤΡΙΚΑΛΑ 1 – 2

 

 

 

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ – ΤΡΙΚΑΛΑ  1 – 2
 
Διπλό κορυφής οι Θεσσαλοί

 

Συντριπτικά ανώτερος του Θεσπρωτού ο ΑΟΤ πήρε υπερπολύτιμη νίκη με 1-2 και μέχρι να παίξει αύριο ο Ιωνικός απολαμβάνει μόνος την κορυφή της Φούτμπολ Λιγκ.

Τα Τρίκαλα έχασαν πάμπολλες κλασσικές ευκαιρίες να σημειώσουν πολλά γκολ απέναντι στον Θεσπρωτό που έπαιξε έξυπνα περιμένοντας πίσω τους «κυανέρυθρους» και βγαίνοντας στις αντεπιθέσεις.

Συντριπτικά ανώτερος του Θεσπρωτού ο ΑΟΤ πήρε υπερπολύτιμη νίκη με 1-2 και μέχρι να παίξει αύριο ο Ιωνικός απολαμβάνει μόνος την κορυφή της Φούτμπολ Λιγκ.

Τα Τρίκαλα έχασαν πάμπολλες κλασσικές ευκαιρίες να σημειώσουν πολλά γκολ απέναντι στον Θεσπρωτό που έπαιξε έξυπνα περιμένοντας πίσω τους «κυανέρυθρους» και βγαίνοντας στις αντεπιθέσεις.

Η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη δεν πτοήθηκε όταν ο Θεσπρωτός ισοφάρισε το γκολ του Σταματή με το οποίο προηγήθηκαν στο 54’με τον Κολλά πέντε λεπτά αργότερα (59′) και πήρε την σπουδαία νίκη με τον Παπαγεωργίου στο 77’.

Τα Τρίκαλα εξαργύρωσαν ουσιαστικά την πολύ καλή εμφάνιση της επανάληψης όπου ο Ισπανός Πελάεθ πήρε πάνω του την ομάδα και μαζί με αυτόν ανέβηκαν και οι υπόλοιποι.

Θεσπρωτός: Κωνσταντάκος, Καρβούνης, Νόνης, Σερβιλάκης, Βιγιαφάνιε, Κολτσίδας, Γώγος (72΄Κωνσταντίνου), Ραμίρες (80΄Κατσής), Κολλάς, Δημήτρουλας, Ευθυμίου (69΄Γκίκας)

ΑΟ Τρίκαλα: Γιακουμής, Σανδραβέλης, Νιάρος, Γιαννίτσης , Οικονομόπουλος, Ριζογιάννης, Τεγούσης, Πελάεθ (90΄Πέλκας), Παπαγεωργίου, Λώττας (64΄Τσίπρας), Σταματής (80΄Βέρτζος).

 

Τα παιχνίδια της Κυριακής και οι διαιτητές

 

Κυριακή (24/11)

 

14:00 Ιάλυσος – Καβάλα

Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)

Βοηθοί: Δέλλιος (Πέλλας), Δεμερτζής (Πέλλας)

4ος: Σιδηρόπουλος (Πέλλας)

15:00 Αιγάλεω – Διαγόρας

Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)

Βοηθοί: Κακαφώνης (Αχαΐας), Οικονόμου (Αχαΐας)

4ος: Φίτσας (Δυτικής Αττικής)

15:00 Ολυμπιακός Βόλου – Ιωνικός

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)

Βοηθοί: Πλακάς (Δυτικής Αττικής), Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)

4ος: Λεωνίδας (Τρικάλων)

15:00 Ο.Φ. Ιεράπετρας – Βέροια

Διαιτητής: Μαχαίρας (Αθηνών)

Βοηθοί: Νικολάου (Αθηνών), Σταυρόγλου (Αθηνών)

4ος: Κραγασάκης (Ηρακλείου)

15:00 Τρίγλια – Νίκη Βόλου

Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)

Βοηθοί: Κοκμοτός (Δωδεκανήσου), Χατζημανώλης (Δωδεκανήσου)

4ος: Μπουτσίκος (Μακεδονίας)

15:00 Καλαμάτα – Ασπρόπυργος

Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Γιάντσης (Ημαθίας), Χριστοδούλου (Ημαθίας)

4ος: Λιάρος (Λακωνίας)

 

 

 

About the author

More posts by