Απονομή στον Πανδραμαϊκό για το νταμπλ

Κέρδισε τον Πανδραμαϊκό και… αποδεκατίζεται η Δόξα Δράμας

Με αρκετούς νεαρούς παίκτες πήρε τη φιλική νίκη με 2-1, στο τελευταίο ματς για πολλούς…

Πολλές θα είναι οι αλλαγές στη Δόξα Δράμας τη νέα σεζόν. Ο Γιάννης Μπύρος είναι αποφασισμένος να αποχωρήσει και γι” αυτό οι παίκτες ενημερώθηκαν ότι είναι ελεύθεροι να διαπραγματευτούν με όποια ομάδα θέλουν.

Η χρονιά ολοκληρώθηκε το Σάββατο (25/5) με τη φιλική αναμέτρηση με τον Πανδραμαϊκό, ο οποίος πριν την έναρξη του ματς σήκωσε και την… κούπα ως πρωταθλητής και κυπελλούχος της ΕΠΣ Δράμας.

Οι «μαυραετοί» παρατάχθηκαν με αρκετούς νεαρούς παίκτες, αλλά πήραν τη νίκη με 2-1.

Ο Λίπο άνοιξε το σκορ για τον Πανδραμαϊκό στο 13ο λεπτό, αλλά ο Καψάλης έφερε στο 21′ το ματς στα ίσα με εκτέλεση πέναλτι, με τον Ρεβυθόπουλο να κερδίζει την παράβαση.

Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Σιώπης με εντυπωσιακό σουτ μέσα από την περιοχή στο 50ό λεπτό.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το ματς, λόγω του ότι ξεκίνησε στις 19.00, διήρκεσε δύο 40λεπτα.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Δημήτρης Σπανός): Μένκα, Ρεβυθόπουλος, Καψάλης (47′ Μαξχάρι), Φραγκούλης (41′ Κασμερίδης), Ρουγκάλας (41′ Βοσνιάδης), Παπαϊωάννου (41′ Αυγενικού), Παρασκευάς (41′ Πατράλης), Τάσιος (41′ Σιώπης), Παρουτσής (47′ Ρούτσης), Ν’τζαι, Σαμπανιδης.

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ (Μπάμπης Καζεπίδης): Ηλιάδης , Αϊβάζης (68′ Μπάμπαλης Αθ.), Μπελμάνι (68′ Μπάμπαλης Μ.), Μπερούκας (68′ Βατίστας), Λίπο, Παπαδόπουλος (59′ Λυκίδης), Κεχαγιάς (68′ Αχαλινόπουλος), Υψηλός (68′ Βασιλειάδης), Πατένταλης, Άρμεν (41′ Παπακωνσταντίνου), Ρέντος.

Καζεπίδης: Ονειρεμένη χρονιά

Εμφανώς ικανοποιημένος ήταν ο προπονητής του Πανδραμαϊκού, Μπάμπης Καζεπίδης. Η συμβολή του πολύ μεγάλη ώστε η ομάδα να αποκαταστήσει σε μεγάλο βαθμό τη δυναμική της και να επανακτήσει τη χαμένη αίγλη. Το νταμπλ ήταν σπουδαία επιτυχία και ο Καζεπίδης τόνισε σχετικά: «Μια ονειρεμένη χρονιά έφτασε στο τέλος της. Αυτήν τη στιγμή θα ήθελα να ευχαριστήσω τη διοίκηση, τους φιλάθλους του Πανδραμαϊκού, τους συνεργάτες μου, Κώστα Χαλβατζή, Κυριάκο Καρίπη, τον φροντιστή της ομάδας, Γιώργο Κεχαγιόγλου. Αφιερώνω το νταμπλ στις δύο κόρες μου, Βασιλική και Νικολέτα. Η φετινή χρονιά ήταν ουσιαστικά μια συνέχεια της περσινής, όπου και χάσαμε την άνοδο για ένα βαθμό. Αρχίσαμε πολύ σοβαρά, δείξαμε γρήγορα πως θα είχαμε πρωταγωνιστικό ρόλο. Μπορεί στη διάρκεια της περιόδου να είχαμε πολλά νικηφόρα αποτελέσματα, ωστόσο υπήρχαν και αρκετές δυσκολίες, που ξεπεράσαμε. Θα ήθελα μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου να ευχαριστήσω τους βασικούς πρωταγωνιστές αυτής της μεγάλης επιτυχίας, τους ποδοσφαιριστές, οι οποίοι σε κάθε αγώνα έπαιζαν αποφασιστικά και προσπαθούσαν να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό. Για τη νέα χρονιά, η ομάδα θα ενισχυθεί εκεί που χρειάζεται, ώστε να παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο και στη Γ΄ εθνική. Εύχομαι καλό καλοκαίρι σε όλους.

ΜΑΚΗΣ ΜΕΛΙΔΗΣ

Μετά την λήξη του φιλικού αγώνα, έγινε η απονομή των κυπέλλων του πρωταθλητή και του κυπελλούχου της ΕΠΑ Δράμα για την περίοδο 2018 – 19 στον Πανδραμαϊκό από τον πρόεδρο της Ένωσης   και ακολούθησαν τα ανάλογα πανηγύρια από τους νταμπλούχους.