ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ. 5 – 1 ………………

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ.  5 – 1

Έβγαλαν πεντάσφαιρο οι Καβαλιώτες

Άμεση επιστροφή στις νίκες για τον Αετό Ορφανού, μετά την οδυνηρή ήττα μέσα στο Κααλαμπάκι, καθώς επικράτησε το απόγευμα του Σαββάτου του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με το ευρύ σκορ 5-1.

Η ομάδα του Έβρου ταξίδεψε με αποστολή ανάγκης στο Οφρύνιο λόγω 4 απουσιών ποδοσφαιριστών που συμπλήρωσαν κάρτες, δύο τραυματισμών και προβλήματα γαστρεντερίτιδας. Μάλιστα, λόγω των πολλών απουσιών βασικός στη μεσαία γραμμή ξεκίνησε ο τερματοφύλακας Τάσος Μπινόπουλος!

Στο ματς που διεξήχθη με αρκετό κρύο και χιονόπτωση, το σκορ άνοιξε ο Βουζουλίδης στο 11′, ενώ ο Δουμάνης διπλασίασε τα τέρματα του Αετού τέσσερα λεπτά μετά. Στο 20′ ο Μουδούρογλου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και ο Καραγιαννίδης στο 29′ έκανε το 4-0. Το α’ ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να προηγούνται 5-0 καθώς ο Μουδούρογλου πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 42′.

Στο β’ μέρος ο Αετός έριξε τον ρυθμό του, με τον Εθνικό να καταφέρνει να μειώσει στο 77′ χάρη σε γκολ του Μαρασλή σε 5-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Παπουτζής (Ξάνθης), Δημητριάδης, Δανδανίδης (Θράκης)

ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ: Κυφωνίδης, Μήτας, Βουζουλιδης, Κωνσταντινίδης (46’ Πότσι), Παυλιδης, Καραγιαννιδης (46’ Γιάνα), Καπατζης (46’ Κωνσταντίνου), Μουδουρογλου, Γερακης. Δουμάνης (46’ Δουζδαμπάνης), Καζατζιδης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ.: Μπαμπλής, Δούπας, Λυμπέρης, Λίτσιος, Γκαϊδατζ’ης, Γκουντενούδης, Αντωνιάδης, Καρακασίδης, Μπιν’οπουλος, Κεσάτης, Μαρασλής.