Tην Τετάρτη το Καλαμπάκι-Πανσερραϊκός ………….

 

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
 
Με νίκες συνέχισε η τριάδα κορυφής
την Τετάρτη το Καλαμπάκι – Πανσερραϊκός

 

Επιστροφή συ γήπεδα για τις ομάδες που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ Εθνικής κατηγορίας, με την διεξαγωγή της 14ης αγωνιστικής, με το παιχνίδι του Καλαμπακίου με τον Πανσερραϊκό να έχει οριστεί για την Τετάρτη 16.01.19. Έτσι με νίκες συνέχισαν οι τρεις πρώτου στην κορυφή, με όλα τα αποτελέσματα, την βαθμολογία, την επόμενη αγωνιστική και τπους πρώτους σκόρερ να είναι:

 

Τα αποτελέσματα
14η Αγωνιστική

 

Α.Ο. Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου         1-0

(45’) Γιατσίνοβιτς

 

ΠΑΟ Κοσμίου            – Εθνικός Σιδηροκάστρου      2-2

(74’) Ζάγγουλος, (90+1’) Καρασιούνας – (32’) Τσιντσάρης, (65’) Αβράμης

 

Ασπίδα Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης   0-3

- (15’,58’ πεν.)Χαριτίδης, (90+3’) Χαλπέτης

 

Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού      1-2

(15’ Καραγκιόζης Γ. – (1’) Μουδούρογλου, (65’) Παυλίδης Γ.

 

Εθνικός Αλεξανδρ. – Άρης Αβάτου    1-2

(77’ αυτ.) Γεωργιτζόπουλος – (33’) Ζωσιμίδης, (61’) Σαρηγιαννίδης

 

Νέστος Χρυσούπολης            – Αλέξανδρος Κιλκίς  2-0

(36’) Μκρτσιάν, (63’) Μελισσόπουλος Ν.

 

Α.Ε. Καλαμπακίου – Πανσερραϊκός   (16.01.19)

 

Η Βαθμολογία

 

 

ΑΓ.

Ν

Ι

Η

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

Νέστος Χρυσούπολης

13

10

3

0

28

8

33

Α.Ο. Καβάλα

13

10

2

1

27

3

32

Αετός Ορφανού

13

7

4

2

23

13

25

Κεραυνός Πέρνης

13

6

4

3

14

7

22

Άρης Αβάτου

13

6

4

3

15

9

22

Ορφέας Ξάνθης

13

6

2

5

19

17

20

Πανσερραϊκός

12

6

1

5

21

13

19

Αλέξανδρος Κιλκίς

13

4

5

4

13

9

17

Απόλλων Παραλιμνίου

13

5

2

6

10

11

17

Ασπίδα Ξάνθης

13

3

1

9

9

30

10

Εθνικός Αλεξανδρ.

13

3

0

10

10

24

9

Εθνικός Σιδηροκάστρου

13

2

3

8

6

25

9

Α.Ε. Καλαμπακίου

12

1

5

6

5

16

8

ΠΑΟ Κοσμίου

13

2

2

9

10

25

8

 

Η Επόμενη Αγωνιστική (20.01.19 – 3 μ.μ.)

 

Απόλλων Παραλιμνίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου

Κεραυνός Πέρνης – Α.Ο. Καβάλα

Αετός Ορφανού – ΠΑΟ Κοσμίου

Άρης Αβάτου – Ασπίδα Ξάνθης

Αλέξανδρος Κιλκίς – Ορφέας Ξάνθης

Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρ.

Α.Ε. Καλαμπακίου – Νέστος Χρυσούπολης

 

Οι πρώτοι σκόρερ:

 

Παυλίδης Γ.    Αετός Ορφανού          10

Μαρκόπουλος Α.Ο. Καβάλα  8

Μελισσόπουλος Ν.     Νέστος Χρυσούπολης            8

Παπαβασιλείου           Πανσερραϊκός 7

Μκρτσιάν        Νέστος Χρυσούπολης            5

Μουδούρογλου           Αετός Ορφανού          5

Τσούτσης        Α.Ο. Καβάλα  5

Βαλαβανόπουλος        Α.Ο. Καβάλα  4

Δουμάνης        Αετός Ορφανού          4

Καθάριος         Νέστος Χρυσούπολης            4

Ξαντινίδης       Ορφέας Ξάνθης           4

Πέτρου            Πανσερραϊκός 4

Τσολακίδης     Αλέξανδρος Κιλκίς     4

Χιντ Ιμέρ        Ορφέας Ξάνθης           4

Αβράμης         Εθνικός Σιδηροκ.        3

Γεωργιάδης     Κεραυνός Πέρνης       3

Γιατσίνοβιτς    Α.Ο. Καβάλα  3

Καραγκιόζης Γ.           Ορφέας Ξάνθης           3

Κυριαζίδης      Ασπίδα Ξάνθης           3

Κυριακόπουλος           ΠΑΟ Κοσμίου            3

Μουσόνι          Αλέξανδρος Κιλκίς     3

Ομπόσου         Πανσερραϊκός 3

Παρουτσής      Νέστος Χρυσούπολης            3

Σαρηγιαννίδης Άρης Αβάτου  3

Τσαμπέγια Φ.  Νέστος Χρυσούπολης            3

Χαλπέτης        Κεραυνός Πέρνης       3

Χαριτίδης        Κεραυνός Πέρνης       3

Αυτογκόλ: Καραγιαννίδης, Παπαδιώτης, Γεωργιτζόπουλος (Άρης Αβάτου), Αποστολόπουλος (Πανσερραϊκός), Λυμπεράκης (Α.Ο. Καβάλα), Καζαντζίδης (Αετός Ορφανού).

 

 

 

 

About the author

More posts by