ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΠΟΛ. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 0 – 1

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  0 – 1

Με το παιχνίδι ανάμεσα στην Ασπίδα Ξάνθης και τον Απόλλωνα Παραλιμνίου με το τελικό αποτέλεσμα να είναι 0-1 από τέρμα του Λιάρα μόλις στο 2ο λεπτό, άνοιξε η αυλαία για την 12η αγωνιστική στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ

Εθνικής κατηγορίας το απόγευμα του Σαββάτου. Η ομάδα των Σερρών πήρε το αποτέλεσμα με τους γηπεδούχους να μην σκοράρουν στις ευκαιρίες που είχαν κύρια με τον Κυριαζίδη. Στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Σαμαρά έπαιζε με 10 παίκτες καθώς είχαν γίνει όλες οι αλλαγές την στιγμή που τραυματίστηκε ο Χριστοφορίδης και αποχώρησε.

Το παιχνίδι στο ΔΑΚ παρακολούθησαν αρκετές από τις ομάδες του Α’ Ομίλου καθώς είδαμε μεταξύ άλλων τον προπονητή της Καβάλας Παύλο Δερμιτζάκη, τον προπονητή του Νέστου Χρυσούπολης Κυριάκο Κετσιεμενίδη αλλά και αρκετούς παίκτες του Άρη Αβάτου.