Ασταμάτητο το Νευροκόπι νίκησε τη γειτονική Κ. Βροντού

51 φωτογραφίες του αγώνα  ΑΚΡΙΤΑΣ Κ. ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ – ΔΟΞΑ Κ. ΒΡΟΝΤΟΥΣ   θα δείτε εδώ…..απαγορεύεται η δημοσίευση έστω και μερικώς σε εφημερίδες

Την έκτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Ακρίτας Κάτω Νευροκοπίου, που πέρασε από τη γειτονική Κάτω Βροντού. Το συγκρότημα του Στράτου Κονταξή διανύει περίοδο φόρμας, από αγώνα σε αγώνα ανεβάζει και σταθεροποιεί την απόδοσή του και βρίσκεται στο κυνήγι της πρώτης θέσης, απέχοντας ένα βαθμό από τη Μικρόπολη. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν πολύ δυνατά Οι φιλοξενούμενοι είχαν απουσίες (Κεσόπουλος, Παϊσίδης), μπήκαν όμως δυνατά και πήραν ισχυρό προβάδισμα μέσα σε 13 λεπτά, καθώς στο 26΄ ο Γιώργος Τσελεπής με ατομική προσπάθεια πλασέ πέτυχε το 0-1, στο 39΄ ο Μιχάλης Κεσίδης (από ασίστ του Τσελεπή) έκανε το 0-2. Τρία λεπτά αργότερα (42΄) μείωσε ο Γιάννης Βαρυτιμιάδης. Στο 57΄ ο Ηλίας Μουζενίτωφ κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο Χατζηλαζαρίδης άουτ. Στο 80΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μαυροσαββίδης για σκληρό μαρκάρισμα στον Μελενικιώτη. Οι νικητές είχαν δύο οριζόντια δοκάρια στο 13΄ σε κεφαλιά του Κεσίδη και στο 40΄ σε πλασέ του Μουζενίτωφ. Διαιτητής: Χαράλαμπος Αλβανίδης.

Μετά από τον αγώνα, ο Στράτος Κονταξής τόνισε: «Είμαι ικανοποιημένος μόνο από τη νίκη. Βρισκόμαστε σε καλό δρόμο, έχουμε περιθώρια για ακόμα μεγαλύτερη βελτίωση, εφόσον συνεχίσουμε να δουλεύουμε στο γήπεδο, θα πάμε καλά. Ελπίζω η Βροντού να δείξει ανάλογο πάθος και στα επόμενα παιχνίδια».

ΝΕΥΡΟΚΟΠΙ: Αλεξίου, Μελενικιώτης, Ζαχ. Γαλόπουλος, Τσενεκλίδης, Χατζηλαζαρίδης, Μπάτζιος (87΄ Σωτηρόπουλος), Χρ. Μιχαηλίδης, Ηλ. Μουζενίτωφ, Γ. Γαλόπουλος (67΄ Τσεπνίδης), Τσελεπής, Κεσίδης (85΄ Τσακίρης).