ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΡΗΣ 1 – 2 Όλα κρίθηκαν στο 2ο ημίχρονο

150 φωτογραφίες του αγώνα ΔΟΞΑΣ ΔΡΑΜΑΣ –ΠΑΕ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ θα δείτε εδώ…..απαγορεύεται η δημοσίευση έστω και μερικώς σε εφημερίδες

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΡΗΣ  1 – 2

Όλα κρίθηκαν στο 2ο ημίχρονο

Για 2ο συνεχόμενο παιχνίδι, αυτή την φορά μέσα στο γήπεδό της, μπροστά σε περίπου 6.000 παρόντες φιλάθλους από τους οποίους πάνω από 1.000 από την πλευρά των φιλοξενούμενων, η Δόξα Δράμας υπέστη την ήττα με σκορ 1-2 από τον πρωτοπόρο και με το απόλυτο των βαθμών Άρη, με τους Θεσσαλονικείς να κάνουν την ανατροπή στην επανάληψη και παρά το ότι προηγήθηκε με 1-0 στο πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την αμυντική ανισορροπία των Δραμινών, ιδίως μετά την είσοδο του Πλατέλλα ως αλλαγή που ήταν και αυτός που δημιούργησε και τα δύο τέρματα που πέτυχε ο Άρης. Απαραίτητη πλέον οι ανασύνταξη για τους «Μαυραετούς» μια και το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο μέχρι την ολοκλήρωσή του και είναι στο χέρι παικτών και τεχνικής ηγεσίας να πετύχουν τον στόχο της ανόδου στην μεγαλύτερη κατηγορία.

Στα του ματς, ο Άρης έκανε την πρώτη του προσπάθεια με τον Κενάν Μπαργκάν, ο οποίος όμως ήταν καλά κλεισμένος από τους αμυντικούς της Δόξας Δράμας και δεν έπιασε όπως θα ήθελε το σουτ.

Στο 13ο λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν το πρώτο τους κόρνερ, το οποίο εκτέλεσε ο Γουνδουλάκης, αλλά έκοψαν εύκολα οι αμυντικοί του Άρη. Μετά από δύο λεπτά οι Δραμινοί απείλησαν με το σουτ του Ματσούκα, αλλά απέκρουσε ο Καντιμοίρης.

Έπειτα στο 17 ο λεπτό, ο Άρης προσπάθησε με τον Μπούρμπο που έκανε μια σέντρα από τα δεξιά για να βρει τον Διαμαντόπουλο, αλλά ο Σπυρόπουλος έδιωξε σε κόρνερ, το οποίο δεν εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι.

Στο 27′ έπειτα από τη συνεργασία του Γουνδουλάκη με τον Κάσες, ο Ισπανός σούταρε και αφού η μπάλα βρήκε στο πόδι του Δεληζήση, κατέληξε στα δίχτυα του Καντιμοίρη γράφοντας το 1-0 για τους Δραμινούς.

Στο επόμενο λεπτό μετά από φάουλ που εκτέλεσαν οι φιλοξενούμενοι, βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση οι παίκτες της Δόξας Δράμας, χωρίς όμως να απειλήσουν την αντίπαλη εστία.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (41’) μετά

το κόρνερ που εκτέλεσε ο Γουνδουλάκης, ο Ριζογιάννης έκανε τη σέντρα με τον Ματσούκα να μην μπορεί να πιάνει την κεφαλιά χάνοντας την ευκαιρία για το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος δεν υπήρχαν πολλές φάσεις. Οι Δραμινοί απείλησαν στο 48’ με την ατομική ενέργεια του Κάσες, αλλά του σουτ που έκανε το απέκρουσε ο Καντιμοίρης.

Ο Άρης στο 59’ ισοφάρισε με τον Διαμαντόπουλο έπειτα από πάσα του Μπαργκάν. Μάλιστα στο 77’ οι φιλοξενούμενοι θα κάνουν και την ανατροπή με το όμορφο γκολ

του Παυλίδη έπειτα από πάσα του Διαμαντόπουλου, σκόρερ του πρώτου τέρματος για τον Άρη.

Στο 91’ η Δόξα Δράμας προσπάθησε να ισοφαρίσει με την κεφαλιά του Αντώνη Πετρόπουλου, αλλά ο Καντιμοίρης μπλόκαρε εύκολα την μπάλα.

Το 1-2 παρέμεινε μέχρι το 97 όπου και τελείωσε ο αγώνας με τον Άρη να παίρνει μια σημαντική νίκη και να φτάνει τις επτά συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα της