ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑΣ 1 – 2

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑΣ  1 – 2

Άξιζε κάτι παραπάνω

Σ’ ένα παιχνίδι που ήταν μια τυπική διαδικασία, η νεοφώτιστη στην κατηγορία Δόξα Προσκυνητών, γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2 από τον Μακεδονικό Φούφα, έχοντας μία αρκετά καλή απόδοση κύρια στην επανάληψη, αλλά πλήρωσε την αμυντική αδράνεια στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Το παιχνίδι

3’ σουτ από τον Τσικόπουλο, η μπάλα αποκρούεται από το κάθετο δοκάρι του Περτσά.

12’ Μόνος του ο Δραγανίδης δεν ευστοχεί.

26’ Σουτ από τον Δημητριάδη, αποκρούει ο Παπαδόπουλος.

43’ Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους με τον Κοπατσάρη να κάνει την πάσα και  με τον Ρωμαίο με σουτ να κάνει το 0-1.

45+1’ Πάσα του Ρωμαίου και Παπουτσίδης με πλασέ κάνει το 0-2.

50’ Ο Βάσκος με σουτ μειώνει σε 1-2.

63’ Σουτ από τον Τσικόπουλος στην γραμμή διώχνουν οι αμυντικοί των Προσκυνητών.

75’ Σουτ από τον Τσώτσο, η μπάλα αποκρούεται από το οριζόντιο δοκάρι του Περτσά.

78’ Μόνος του ο Βάσκος προ του Παπαδόπουλου δεν μπορεί να τον νικήσει, αστοχώντας.

90’ Σε θέση τετ α τετ και πάλι ο Βάσκος δεν μπορεί να σκοράρει.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Τσοπουλίδης, Κηλικιώτης (Ξάνθης), Βερνέζης (Καβάλας).

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ (Γ. Πουρλιάγκας): Περτσάς, Δημητριάδης, Καραγιαννίδης, Λειβαδιώτης, Μόσχος, Τρίχας, Πρασιωτης, Δραγανίδης, Βάσκος, Κατσαρός, Καμζέλας.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑΣ (Γ. Παπακώστας): Παπαδόπουλος, Ζιώγας, Σιδηρόπουλος, Κοπατσάρης, Τζουβάρας, Πιριτζάους, Τσικόπουλος, Δούφας, Βλαδίκας, Παπουτσίδης, Ρωμαίος.