ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ 3 – 3

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ  3 – 3

Χωρίς νικητή το Θρακιώτικο ντέρμπι

Παρά τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες και με την βροχή και το χαλάζι να πέφτει στην αρχή του παιχνιδιού, Ορφέας Ξάνθης και Δόξα Προσκυνητών ήραν ισόπαλοι με σκορ 3-3, ικανοποιώντας τους λίγους φιλάθλους που βρέθηκα στο γήπεδο του ΑΟΞ. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με 9 παίκτες.

4’ Σουτ του Τζαμπάζ Χαλήλ δίπλα απ’ το δοκάρι του Περτσά που ήλεγχε τη φάση.

8’ Κάθετη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των Προσκυνητών, βγήκε γρήγορα ο Λαζαρίδης και πλάσαρε εύστοχα τον Περτσά, 1-0.

23’ Σέντρα του Δημητριάδη από δεξιά, ο Βάσκος έπιασε μια κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε για λίγο άουτ.

25’ Με σουτ ο Βάσκος φέρνει το παιχνίδι στα ίσα, 1-1.

28’ Ο Γιάννης Καραγκιόζης εκτέλεσε ένα κόρνερ, με τους αμυντικούς της Δόξα να μην απομακρύνουν σωστά, τη μπάλα να καταλήγει στον Κατρανίτσα που έπιασε ένα σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

29’ Ολική ανατροπή για τους φιλοξενούμενους, όταν ο Τρίχας με απ΄ευθείας εκτέλεση φάουλ, κάνει το 1-2.

50’ Ωραίος συνδυασμός από τους Ξανθιώτες με τελικό αποδέκτη τον Μουμίνογλου που σούταρε μόλις άουτ.

56’ Σέντρα του Μελισσόπουλου και ο Γιάννης Καραγκιόζης με σουτ ισοφαρίζει σε 2-2.

72’ Αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα ο Μελισσόπουλος, που  τις δέχθηκε σε 20 λεπτά συμμετοχής.

81’ Ο Βάσκος με ωραία τρίπλα απέφυγε τον Χακή Τζαμπάζ, και νίκησε τον Ρούφο για να κάνει το 2-3.

90+1’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιάννη Καραγκιόζη, η μπάλα πέρασε από όλους, και αιφνιδίασε τον Περτσά, 3-3.

90+3’ Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Γιάννη Καραγκιόζη, με 9 τελείωσε το παιχνίδι ο Ορφέας.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Σιμίδης, Τερζόπουλος, Κίτσος (Έβρου).

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ (Μ. Μπογιατζίδης): Ρούφος, Τζαμπάζ Χαλήλ, Κατρανίτσας, Χαλήλ Ιμπράμ (46’ Μελισσόπουλος), Θεοδωρίδης Χ. (46’ Καραγκιόζης Β.), Χιντ Ιμέρ, Μαλαδένης, Μπουνταγκίδης, Λαζαρίδης, Καραγκιόζης Γ., Μουμίνογλου.

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ (Γ. Πουρλιάγκας): Περτσάς, Δημητριάδης, Φουρκάν, Καραγιαννίδης, Σιδηρόπουλος, Τρίχας, Ανυφαντάκης (60’ Μόσχος), Δραγανίδης, Βάσκος, Κατσαρός (76’ Κλης), Κεϊτά (87’ Καμζελάς).