ΦΑΣ Νάουσα-Δόξα Δράμας 0-2

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ – ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ  0 – 2

Σοβαρεύτηκε στο 2ο ημίχρονο

Χρειάστηκε να περάσει ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες, με την Δόξα Δράμας να σοβαρεύεται στην επανάληψη και να παίρνει σχετικά εύκολα τη νίκη επικρατώντας με σκορ 0-2 της Νάουσας. Έτσι οι «Μαυραετοί» μείωσαν την διαφορά από την Καλαμαριά στον ένα βαθμό και περιμένουν την τύχη του μη διεξαχθέντα αγώνα με τον Α.Ο. Καρδίας και να προετοιμάζεται για τον τελευταίο αγώνα μέσα στην Χρυσούπολη.

11’ Σουτ από τον Χατζόπουλο, εύκολα μπλοκάρει ο Σικαλιάς.

15’ Εκτέλεση κόρνερ από την Δόξα, απ’ ευθείας από τον Καρλόπουλο, διώχνει ο Γρηγοριάδης σε νέο κόρνερ.

17’ Κεφαλιά από δεξιά του Μπουσινάκη η μπάλα βρίσκει στην εξωτερική πλευρά του οριζόντιου δοκαριού και φεύγει άουτ.

50’ Πολύ καλό σουτ του Πινδώνη από το ύψος της περιοχής και η μπάλα βρίσκει στην ρίζα της δεξιάς δοκού του Γρηγοριάδη.

56’ Κεφαλιά Μαρκόπουλου από πολύ καλό σημείο χωρίς πίεση διώχνει σε κόρνερ ο Γρηγοριάδης.

58’ Κάθετη πάσα Μπιγκάνου Βγαίνει στην αντεπίθεση ο Πατζαρτζίδης που κάνει πάσα στον επερχόμενο Κωτσιόπουλο από τον οποίο κλέβει κυριολεκτικά ο Παπαζαχαρίας.

65’ Σέντρα του Μπουσινάκη, κεφαλιά από τον Πινδώνη, μπλόκαρε ο Γρηγοριάδης.

71’ Σέντρα του Δουκάκη από αριστερά, ο Κωστόπουλος στο δεύτερο δοκάρι την γυρίζει στον Μπουσινάκη που με πλασέ κάνει το 0-1.

73’ Εκτέλεση φάουλ από αριστερά από τον Δουκάκη, ο Μαρκόπουλος με κεφαλιά κάνει το 0-2.

74’ Μετά το 0-2, γίνεται σύρραξη στην μεσαία γραμμή και ο διαιτητής δείχνει κόκκινες κάρτες σε Δουκάκη και Τούφα.

76’ Ο Μπιγκάνος σουτάρει αρχικά στο δοκάρι της Δόξας και στην συνέχεια ο Βιτλής σώζει πάνω στην γραμμή.

79’ Αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα ο Μαρκόπουλος.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Βουρνέλης, Ντάβελας, Παπαδόπουλος (Μακεδονίας).

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ (Β. Ντίσιος): Γρηγοριάδης, Τόσιος (81’ Δίντσης), Γιαννόπουλος, Νύρλας (35’ Μπιγκάνος), Περηφανόπουλος, Παντζαρτζίδης, Σαμαρόπουλος, Κωτσόπουλος, Χατζόπουλος, Μουρίκι (72’ Ντινόπουλος), Τούφας.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Α. Τσελεμπής): Σικαλιάς, Βιτλής, Παπαζαχαρίας, Κωστόπουλος, Παγώνης, Μαρκόπουλος, Παναγιωτούδης, Πινδώνης, Μπουσινάκης (90’ Μκρτσιάν), Καρλόπουλος (63’ Δουκάκης), Παβίσεβιτς.

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
Μείωσε η Δόξα Δράμας και περιμένει την ΕΠΟ

Με εκτός έδρας νίκη συνέχισε η Δόξα Δράμας, επικρατώντας με σκορ 0-2 μέσα στη Νάουσα, μείωσε την διαφορά από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς και περιμένει την απόφαση της πειθαρχικής επιτροπής της ΕΠΟ για τον αγώνα των «Ποντίων» με την Καρδία που δεν έγινε. Όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, η επόμενη και τελευταία αγωνιστική και οι πρώτοι σκόρερ, είναι: