Δημήτρης Κασαπίδης: Είμαστε η μόνη ομάδα που μπορεί να φέρει ένα πρωτάθλημα στη Δράμα!!!

 

Στoν   Δ. Αδάκτυλο  μίλησε για τη χθεσινή κλήρωση του πρωταθλήματος αλλά και τα αγωνιστικά νέα της ομάδας μας, ο πρόεδρος των Ελπίδων Δημήτρης Κασαπίδης.

Πιο συγκεκριμένα μας είπε:

Καταρχήν θέλω να πω ότι αυτή τη στιγμή είμαστε η μόνη ομάδα σε ομαδικό άθλημα στην Δράμα που με μικρό σχετικά μπάτζετ μπορούμε να φέρουμε ένα πρωτάθλημα στην πόλη μας!!!Οι διαφορές των ομάδων στην Α1 γυναικών δεν είναι μεγάλες και μπορούμε αυτό το στόχο κάποια στιγμή να τον κάνουμε πραγματικότητα.Όσον αφορά την κλήρωση για μας ούτε κρύο ούτε ζέστη.Σίγουρα στον πρώτο γύρο το πρόγραμμα είναι πιο δύσκολο, αυτό όμως δεν σημαίνει και κάτι μια και έτσι και αλλιώς θα παίξουμε με όλες τις ομάδες εντός και εκτός έδρας.Αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε σε αναζήτηση χορηγών και χρημάτων.Έχουμε κάποια ανοίγματα από πέρσι και πρέπει πρώτα να καλύψουμε αυτά για να μπούμε στον προγραμματισμό για τη νέα χρονιά.Επιδίωξη μας είναι να κρατήσουμε τον Γιώτη Παπαδόπουλο στην τεχνική ηγεσία και να διατηρήσουμε τον περσινό βασικό μας κορμό.Τις επόμενες 10 μέρες θα μπορούμε να πούμε περισσότερα για τον προγραμματισμό μας.


Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ομοσπονδίας χειροσφαίρισης στην Αθήνα η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών και Α1 ανδρών για τη νέα αγωνιστική χρονιά.Το ενδιαφέρον όλων μας φυσικά στραμμένο στις Ελπίδες Δράμας που φέτος μετά από μια εξαιρετική χρονιά με 12 νίκες και μόλις 2 ήττες στην Α2 κατηγορία, επέστρεψαν στα μεγάλα σαλόνια.Την πρώτη αγωνιστική στις 1 Οκτωβρίου που θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα, οι Ελπίδες θα έχουν πολύ δύσκολο έργο μια και θα αγωνιστούν εκτός έδρας με την Κυπελλούχο Ελλάδος και δευτεραθλήτρια πέρσι ομάδα της Νέας Ιωνίας.Γενικά το πρόγραμμα είναι αρκετά δύσκολο στον πρώτο γύρο μια και οι Ελπίδες στα 7 ματς του πρώτου γύρου θα παίξουν 4 φορές εκτός έδρας και τα 3 ματς εντός έδρας θα είναι με την πρωταθλήτρια Ορμή Πάτρας, την 3η της βαθμολογίας Αναγέννηση Άρτας και την 4η της βαθμολογίας και ιδιαίτερα φιλόδοξη ομάδα του Παναιτωλικού.Αν το μπάτζετ της ομάδας μας μείνει χαμηλά και στόχος είναι η παραμονή οι δύο πιο «προσιτές» ομάδες να περάσει και να σώσει την κατηγορία είναι ο Φίλιππος Βέροιας και ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών.

 


ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ XANTMΠOΛ

Να δούμε αναλυτικά όλο το πρόγραμμα της Α1 γυναικών με τις ημερομηνίες που ανακοινώθηκαν.

Το πρωτάθλημα ξεκινάει στις 1/10 και ολοκληρώνεται στις 11/2.

Στη συνέχεια θα έχουμε την διαδικασία των πλέιοφ για τις 4 πρώτες ομάδες της βαθμολογίας.


Σάββατο 01/10/2011 – 1η Αγωνιστική – 8η Αγωνιστική – Σάββατο 03/12/2011

ΟΦ Ν. Ιωνίας – ΓΣ Ελπίδες Δράμας

ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας – Π.Α.Ο.Κ.

ΑΣ Φίλιππος Βέροιας – Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ.

ΑΣΕ Ορμή Πατρών – ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών

- – -

Σάββατο 08/10/2011 – 2η Αγωνιστική – 9η Αγωνιστική – Σάββατο 10/12/2011

ΑΣΕ Ορμή Πατρών – ΟΦ Ν. Ιωνίας

ΓΣ Ελπίδες Δράμας – ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας

Π.Α.Ο.Κ. – ΑΣ Φίλιππος Βέροιας

ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ.

- – -

Σάββατο 29/10/2011 – 3η Αγωνιστική – 10η Αγωνιστική – Σάββατο 14/01/2012

ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας – ΑΣΕ Ορμή Πατρών

ΑΣ Φίλιππος Βέροιας – ΓΣ Ελπίδες Δράμας

Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ. – Π.Α.Ο.Κ.

ΟΦ Ν. Ιωνίας – ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών

- – -

Σάββατο 05/11/2011 – 4η Αγωνιστική – 11η Αγωνιστική – Σάββατο 21/01/2012

ΑΣΕ Ορμή Πατρών – ΑΣ Φίλιππος Βέροιας

ΟΦ Ν. Ιωνίας – ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας

ΓΣ Ελπίδες Δράμας – Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ.

ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Π.Α.Ο.Κ.

- – -

Σάββατο 12/11/2011 – 5η Αγωνιστική – 12η Αγωνιστική – Σάββατο 28/01/2012

Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ. – ΑΣΕ Ορμή Πατρών

ΑΣ Φίλιππος Βέροιας – ΟΦ Ν. Ιωνίας

Π.Α.Ο.Κ. – ΓΣ Ελπίδες Δράμας

ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας – ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών

- – -

Σάββατο 19/11/2011 – 6η Αγωνιστική – 13η Αγωνιστική – Σάββατο 04/02/2012

ΑΣΕ Ορμή Πατρών – Π.Α.Ο.Κ.

ΟΦ Ν. Ιωνίας – Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ.

ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας – ΑΣ Φίλιππος Βέροιας

ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών – ΓΣ Ελπίδες Δράμας

- – -

Σάββατο 26/11/2011 – 7η Αγωνιστική – 14η Αγωνιστική – Σάββατο 11/02/2012

ΓΣ Ελπίδες Δράμας – ΑΣΕ Ορμή Πατρών

Π.Α.Ο.Κ. – ΟΦ Ν. Ιωνίας

Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ. – ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας

ΑΣ Φίλιππος Βέροιας – ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών