ΚΑΟΔ  : Α1  ΞΑΝΑΗΡΘΑΜΕ !!!

 

Αποθεώθηκαν από oκτακόσιους και πλέον Δραμινούς που βρέθηκαν στο κλειστό γήπεδο του Κραχτίδης η ομάδα του ΚΑΟΔ που πανηγύρισε και τυπικά σήμερα την τελευταία αγωνιστική την άνοδο στα μεγάλα σαλόνια της Α1  συμβολική απονομή του Κυπέλλου του πρωταθλητή έκανε ο δήμαρχος Κυριάκος Χαρακίδης …..αποθέωση   γνώρισε και ο προπονητής της ομάδας Φώτης Τακιανός ενώ ο πρόεδρος του σωματείου  για γούρι δεν θέλησε  να  φωτογραφηθεί   με τους πρωταθλητές. Παρόντες  επώνυμοι  και  ανώνυμοι  αλλά  αξίζει  να  αναφέρουμε  την  παρουσία   πάντα  της  ΔΟΞΑΣ ΔΡΑΜΑΣ με  τους  Κασδοβασίλη, Πακάλτση  μετά  της  συζύγου  και του  κ.  Στεργίου .  Επίσης  παρόν  όπως  σε  όλα  τα  παιχνίδια  του  ΚΑΟΔ  αφού  είναι  και  φανατικός  φίλαθλος  της ο  Αντιπεριφεριαρχης  Γιάννης Ξανθόπουλος .

 

Με κατοστάρα πανηγύρισε το Ρέθυμνο την επιστροφή του στα μεγάλα σαλόνια. Σε ένα κατάμεστο γήπεδο, η ομάδα του Στέργιου Κουφού γνώρισε την αποθέωση, ενώ η ΑΕΚ Άργους (έχει τους δικούς της λόγους να πανηγυρίζει, για την παραμονή στην κατηγορία) δεν… χάλασε τη φιέστα.
Έπεσαν Ολυμπιάδα και Κόροιβος!

 

Τα αποτελέσματα:

Αρκαδικός – Πανερυθραϊκός 68-73
Ίκαροι Σερρών – Ερμής Λαγκαδά 81-62
Ρέθυμνο – ΑΕΚ Άργους 101-85
ΚΑΟΔ – Πανελευσινιακός 75-74
Απόλλων Π. – Ολυμπιάδα 86-73
Πιερικός Αρχέλαος – Λαύριο 79-63
Αμύντας – Νήαρ Ηστ 99-82
Παγκράτι – Κόροιβος 79-58

Πιερικός Αρχέλαος – Λαύριο 79-63
Διαιτητές: Γκούμας – Κοτσίμπος – Τάτσικας
Τα δεκάλεπτα: 18-21, 43-32, 65-46, 79-63.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Μολυβδάς): Γκογκίδης 4, Μπεχλιβάνης 18 (6), Φακοπουλίδης 2, Παπαχρήστος 7, Δαμάλης 2, Τζερομάνοβς 6, Νάνης 6, Ιγκμπαβμπόα 8, Μαλτέσιος 6, Ροδοστόγλου 10 (1), Σιβορότκα 8 (1), Τσουκ 2.
ΛΑΥΡΙΟ (Σερελής): Αθανασόπουλος 5 (1), Καρβούνης 2, Μπάκας 4, Κούσουλας 6 (1), Κακιούζης 4, Σύνης 22 (1), Ζακυνθινός 4, Περάκης 3, Λυκογιάννης 7 (1).

Αρκαδικός – Πανερυθραϊκός 68-73
Διαιτητές: Σταματόπουλος – Νικολούδης – Παγώνης
Τα δεκάλεπτα: 18-16, 36-38, 56-56, 68-73.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Τσιότρας 5 (1), Γκιζογιάννης 7 (1), Παπαδάκης 10, Κόκκαλης 19 (2), Προδρόμου 3, Λαμπράκος, Μπρόζος 9 (1), Μόρφης, Γιαννουλάκος 9, Κατιακός 6.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κουντούδης 9 (3), Στραγανιώτης 10 (1), Καλανιώτης 5, Ματζιώρης 6 (1), Σιζόπουλος 22 (4), Πρίτσος, Καραβανάς 3, Σταμάτης 2, Λάκσα 6, Κούρτης 10 (2).

Παγκράτι – Κόροιβος 79-58
Διαιτητές: Μπίτης – Πουρσανίδης Γ. – Τζαφλέρης.
Τα δεκάλεπτα: 28-9, 46-19, 58-37, 79-58
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Παπαδόπουλος): Σκουζής 3, Λόλας 4, Βασιλόπουλος 21, Καράβολας, Βούλγαρης 16 (2), Βαρδιάνος 10 (2), Κοτρώτσιος, Μαχαίρας 21, Παπαγεωργόπουλος 2, Τζουγκαράκης 2.
ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Νιπεργιάλης): Μπεκρής, Τσαμπής 8, Κωνσταντόπουλος, Πέττας 17 (2), Αποστολόπουλος, Υφαντής 2, Ξιούρας 3 (1), Κοσάνοβιτς 17, Δημητριάδης 11 (2).

Αμύντας – Νήαρ Ηστ 99-82
Διαιτητές: Τσώνος Β. – Μαλανδρής – Νανούρης
Τα δεκάλεπτα: 25-20, 46-43, 72-63, 99-82
ΑΜΥΝΤΑΣ ΔΑΦΝΗΣ (Ζαβός): Ζούπας 5, Μπάρμπας 11 (1), Βιδάλης, Παναγιωτίδης 2, Μπούτρος 2, Πίνης 2, Παγώνης 14(1), Δορκοφίκης 17 (2), Παπαργυρόπουλος 18 (2), Κουκουνιάς 17 (1), Βαρδαβάς 9, Τζέμης 2.
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης): Τσούτσος 8, Μοσχοβίτης 15 (2), Παππάς 6 (1), Στανόγεβιτς 21 (4), Καπετζόγλου, Κούλης Χ., Χαμαϊδης, Γριμπαβιώτης 20, Πασάς, Κούλης Κ., Τόλιας 5 (1), Ψαρόπουλος 7 (1).

ΚΑΟΔ – Πανελευσινιακός 75-74
Διαιτητές: Πουρσδανίδης Κ. – Σιμητόπουλος – Πολυχρονιάδης.
Τα δεκάλεπτα: 23-14, 43-32, 61-49, 75-74.
ΚΑΟΔ (Τακιανός): Στυλίδης, Παναράς, Σταμπουλής, Βουκαντίνοφ 33 (5), Κατσαρές, Μαργαρίτης 9, Χούμας 5 (1), Κιτσούλης 4, Μπένας 2, Σουρλής 2, Γιοβάνοβιτς 10, Τσαμάτος 10.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σκαραφίγκας): Κουκουράβας 12 (4), Νίκου 11 (1), Σιγκούνας 1, Μαναβόπουλος 2, Μάρτζος, Τύρλας 2, Κακλαμάνος 21 (3), Δεληγιάννης 7, Κωνσταντακόπουλος, Θέος 15 (1), Μπαλάφας 3 (1).

Ίκαροι Σερρών – Ερμής Λαγκαδά 81-62
Διαιτητές: Ξενικάκης – Ευφραιμίδης – Μερτζάνης.
Τα δεκάλεπτα: 28-14, 52-32, 65-48, 81-62
ΙΚΑΡΟΙ Σ. (Κοκολιός): Πεχλιβάνης, Τέρπος 3, Τότσιος 15 (1), Κουκάς 5 (1), Καμπερίδης 6 (1), Τσανάκας, Συμεωνίδης 8, Κακαρούδης 19 (1), Ιωσηφίδης, Παβλίσεβιτς 16 (2), Βοϊβατόπουλος 6, Τοπούζης 3.
ΕΡΜΗΣ Λ. (Αγγέλης): Παναγιωτόπουλος 7, Στεφανίδης, Τρούλιαλης, Πλιούκας 1, Καμαριώτης 2, Παπακωνσταντίνου 12 (2), Ράλλης 11 (1), Αναγνωστόπουλος 4, Νησιώτης 5, Γκαμούρας 7, Στέβοβιτς 13 (1).

Βαθμολογία
ΚΑΟΔ 56
Ρέθυμνο 40
———–
Ικαροι Σ. 49
Λαύριο 47
Αρκαδικός 45
Απόλλων Π. 44
Ελευσίνα 45
Αμύντας Δ. 44
ΑΕΚ Αργους 44
Ερμής Λ. 43
Πιερικός Αρχ. 43
Παγκράτι 43
Πανερυθραϊκός 42
—————
Ολυμπιάδα Π. 42
Κόροιβος Αμ. 41
Νήαρ Ηστ 37