«Κλειδώνει» τη δεύτερη θέση η Δράμα ‘86

Μία ακόμη νίκη πέτυχε η Δράμα 86 στο χάντμπολ επικρατώντας με 27-24 του Άρη Θεσσαλονίκης και ουσιαστικά «κλειδώνει»τ τη δεύτερη θέση στη βαθμολογία μετά τον Αρχέλαο Κατερίνης. Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στα πρώτα είκοσι λεπτά με τους παίκτες του Θόδωρου Τογανίδη να πηγαίνουν στο ημίχρονο με μία διαφορά 5 γκολ υπέρ τους (14-9). Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και ισοφάρισαν στο 40 (16-16) για να συμβαδίσουν μέχρι το 50’ (20-20), αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Δραμινοί κατάφεραν να πάρουν μία διαφορά τριών γκολ που την κράτησαν μέχρι το τέλος του αγώνα. Το κλειστό γυμναστήριο της Δράμας ήταν κατάμεστο από κόσμο που αποθέωσε τους παίκτες της ομάδας για τη νίκη και το θέαμα που προσέφεραν.
Δεκάλεπτα: 3-4, 7-7, 14-9 (ημίχρονο), 16-16, 20-20, 27-24
Δίλεπτα: 3-6 // Πέναλτι: 3/5 – 1/2.

ΔΡΑΜΑ ‘86 (Τογανίδης): Ξέκαλος, Γιάνναρος, Τσιτσίγκος, Καβογλανίδης 4, Σάββας 5, Χατζηνικολάου 3, Κοτζαμαρίκογλου 2, Θωμίδης 2, Βαλαβάνης 4, Διδασκάλου 2, Ιακωβίδης, Παυλής, Παπαδόπουλος 3, Κουτζακιώτης 1, Νέλκος 1, Γκλαβόπουλος.
ΑΡΗΣ (Πιπελίδης): Μωυσής 1, Καφαντάρης Κ., Γεόργεβιτς 1, Σιπόπουλος, Μπαλαμός 5, Χριστουδουλίδης, Κίτσος, Τζίτζιος, Βραχιολίδης 1, Πλατής 3, Χαμαλίδης, Ράμμος 6, Παπαδόπουλος, Αδαμίδης 4, Καφαντάρης Ν. 3.