Με διπλό έπεσε η αυλαία για τη Δράμα ‘86
Με τον καλύτερο τρόπο ολοκληρώθηκαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις για τη Δράμα 1986ανδρών στο χάντπολ που νίκησε στη Μίκρα τον Ηρακλή με σκορ 34-32 (16-14) και τερμάτισε στην τρίτη θέση της Α2 κατηγορίας. Οι παίκτες του Θόδωρου Τογανίδη,παρά τις πολλές απουσίες συμπαικτών τους λόγω των πανελληνίων, δεν ξεκίνησαν το παιχνίδι με διάθεση και με λάθη των διαιτητών έμειναν πίσω στο σκορ ακόμη και με τέσσερα γκολ. Μετά το 25’ ανέβασαν την απόδοση τους και με γκολ που πέτυχαν οι Θωμίδης και Καραγιάννης πήραν το προβάδισμα για να πάνε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με δύο γκολ διαφορά (16-14). Με τη φόρα που είχαν πάρει από το πρώτο μέρος συνέχισαν οι Δραμινοί δείχνοντας ότι το αφεντικό στο παιχνίδι είναι μόνο αυτοί.Με πολύ καλές άμυνες και σε καλή ημέρα τους δύο τερματοφύλακες (Γιάνναρος και Τσελίδης) κέρδισαν μπάλες και δίνοντας πολύ γρήγορο ρυθμό στο παιχνίδι αύξησαν το σκορ της διαφοράς ακόμη και μέχρι οκτώ! Κάπου εκεί μάλλον πίστεψαν ότι το παιχνίδι τελείωσε και με πολλά λάθη σε επίθεση και άμυνα έδωσαν τη δυνατότητα στους παίκτες του Ηρακλή να μειώσουν σε ένα γκολ ένα λεπτό πριν από το τέλος του αγώνα.Τη λύση τελικά έδωσε ο Θωμίδης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό34-32 και στο τέλος με μία καλή άμυνα δεν έδωσαν το δικαίωμα στους κυανόλευκους να μειώσουν.
ΗΡΑΚΛΗΣ: Μαυρίδης 1, Μπαρουμάς1, Μαυρίδης Γ.,Βραχιολίδης, Ευστρατίου, Γεωργίεβιτς 6, Κανσίζογλου 4, Αδαμίδης 4, Ναουμίδης 7,Φραγγής 5, Παράσογλου, Μπαλαμός 4, Μιχαηλίδης.
ΔΡΑΜΑ ’86: Γιάνναρος, Τσελίδης, Θωμίδης 8, Σάββας 4, Διδασκάλου 2,Γιάγκου 2, Καραγιάννης 5, Νέλκος 3, Κουτσακιώτης 3, Βαλαβάνης 3, Τουνγκελίδης2, Καλπάκης 2, Μπαρουξάκης, Γκλαβόπουλος.