Γ. Σ. Δράμας – Άρης Θ. 1-3

Προηγήθηκε 1-0 αλλά δεν μπόρεσε να πάρει ούτε βαθμό

Παρά το γεγονός ότι κέρδισε το πρώτο σετ του αγώνα, ο Γυμναστικός σύλλογος Δράμας, δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την έκπληξη του 3ου ομίλου της Α2 γυναικών και έχασε 1-3 από τον Άρη Θεσσαλονίκης.
Η δραμινή ομάδα έκανε καλό ξεκίνημα, κέρδισε το πρώτο σετ, αλλά δεν πίστεψε ότι μπορούσε να κόψει τον δρόμο που πολύ δυνατού Άρη, ενώ ήταν μέσα στις δυνατότητες της ομάδας τουλάχιστον να πάρει ένα σετ στο παιχνίδι.
Τελικό αποτέλεσμα 1-3 για τους φιλοξενούμενους που έμειναν στις θέσεις κορυφής της βαθμολογίας.
Πλέον καθοριστικό για την παραμονή της ομάδας, το ματς του ερχόμενου Σαββάτου στα Γιάννενα με αντίπαλο την τοπική ομάδα.

Πιο αναλυτικά τα σετ του αγώνα: 27-25, 17-25, 13-25, 13-25.

Η σύνθεση του Γυμναστικού:
Γ. Σ. ΔΡΑΜΑΣ(Ηλιόπουλος): Μπογατίνη, Λαμπροπούλου, Μαυροπούλου, Γκαγκαδάκη, Ομηρίδου, Καπάνταη, Κωνσταντινίδου(λίμπερο), Γρηγοριάδου, Βογιατζή Ειρήνη, Κωστή, Καραγιαννίδου, Γεωργοπούλου.