Ένωση Ελασσόνας – Ερμής Δράμας 3-2

Συνεχίστηκε η γκαντεμιά του τάιμπρεικ σε 5ο φετινό παιχνίδι

Μια ακόμη ήττα, την 10η σε 10 αγώνες στον 3ο όμιλο της Α2 γυναικών βόλεϊ, γνώρισε ο Ερμής Δράμας.
Η δραμινή ομάδα ηττήθηκε με 3-2 από την Ένωση Ελασσόνα εκτός έδρας, ενώ για ένα ακόμη παιχνίδι έφτασε στη βρύση αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.
Για την ακρίβεια ήταν ο 5ος βαθμός του Ερμή στο πρωτάθλημα μια και έχασε για 5η φορά στη ρώσικη ρουλέτα όπως λέγεται στο βόλεϊ το τάιμπρεικ.

Μεγάλο ντέρμπι είχαμε στο πρώτο σετ με την Ελασσόνα να το κερδίζει στα σημεία 25-23.
Ανάκαμψη για την Ερμή με πολύ καλή εμφάνιση στη συνέχεια, ανέτρεψε το σκορ και προηγήθηκε 1-2 σετ.
Σ’ εκείνο το σημείο όμως είχαμε και πάλι το γνωστό μπλακ άουτ με πολλά ατομικά λάθη και κάνοντας δώρο στον αντίπαλο αρκετούς πόντους.
Η Ελασσόνα ισοφάρισε εύκολα σε 2-2 και έχοντας και το ψυχολογικό αβαντάζ εύκολα έφτασε στο τελικό 3-2 στο τάιμπρεικ.